Přeskočit na hlavní obsah

Havlíkova přírodní apotéka

Na Havlíkovu přírodní apotéku mě přivedl kupodivu můj manžel, loni k Vánocům jsem dostala dva balíčky od této značky. V tomto článku nepůjde o recenzi na kosmetiku jako takovou - to ve finále člověk vždy nejlépe pozná na sobě, co mu sedne a co ne. Chci spíše napsat o samotné značce, protože se natolik odlišuje od klasické drogerkové, a tak si to zaslouží.


Na úvod je fér napsat, že se u většiny výrobků nejedná o 100% přírodní kosmetiku. Jsem totiž na facebooku ve skupině "svět non toxic", tato skupina se detailně zajímá o složení výrobků. Zjistila jsem tedy například, že používají ne zcela čisté konzervanty. Na druhou stranu je nutno říct, že síto v této skupině je velmi přísné.

Z mé osobní zkušenosti bylo vše, co jsem vyzkoušela jemné a vonělo to opravdu po bylinkách.

Nejprve něco málo o historii této značky...

Havlíkova přírodní apotéka by možná zůstala zapomenuta nebýt vnučky pana Havlíka. Ve 40. letech byla totiž Apoteka pana lékárníka díky režimu zavřena. V té době totiž nebyl žádoucí návrat ke kořenům, naopak byly moderní nové a taky chemické postupy. Pan Havlík vlastnil širokou sbírku receptur, některé až ze 17. století! O recepturách se dozvíte u příbalového letáku výrobku.

Balení je podle mého gusta a je krásné jako dárek. Netradiční obal samotného výrobku je "jako stará pasta na zuby" :-) V balíčku je vždy přiložen příbalový leták o složení, používání, receptuře - stejně jako u léčiv z lékárny. A drobná radost v podobě malého papírku s povzbudivým textem...


Krém "Krásná slečna" - název krému pochází z konce 19. století a původně byl určen pro hraběnku Emilii Von Kneifel. Je pro mastnou pleť, tento používám já.

Pleťové masky - Královská snídaně a Pečující a čistící maska.

Krém na ruce - tady mě mrzí, že není také v pevné krabičce, bude se to špatně balit jako dárek :-)

"Může se stát, že příroda nepojede podle plánu a rostlina se neurodí v požadované kvalitě. Kdyby se tak stalo, produkt se toho roku nebude vyrábět."

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jogurtový koláč s ovocem

Jeden extra rychlý recept na ovocný koláč, suroviny na něj se doma vždycky najdou. Nejde o klasický nadýchaný drobenkový koláč, těsto je díky jogurtu krásně vláčné. Na fotce je koláč s rybízem a jostou. Na velkou koláčovou formu o průměru cca 30 cm: 1 hrnek polohrubé mouky 1/2 hrnku krupicového cukru 1 hrnek bílého jogurtu 1/2 hrnku rozpuštěného másla (lze nahradit i slunečnicovým olejem) 2 kávové lžičky prášku do pečiva 1 vejce čerstvé nebo mražené ovoce (borůvky, ostružiny, rybíz, maliny, meruňky,...) drobenka (kousek másla, krupicový cukr a hrubá mouka) máslo a hrubá mouka na vymazání formy Nejdříve si smícháme mouku s kypřícím práškem a cukrem, poté přidáme i ostatní suroviny a smícháme do hladkého těsta. Těsto dáme rovnoměrně do vymazané a vysypané formy na koláč. Poklademe ovocem a posypeme drobenkou. Pečeme na 180°C asi 25 minut. Vždy ještě vyzkoušíme špejlí, zda je uprostřed dopečený.

Krycí jména

Výrobce: Mindok Věk: 10+ DPC: 499 Kč Další z našich oblíbených společenských her. My máme tuto základní verzi, na trhu jsou ještě další dvě (obrázková verze a hra pro 2 hráče). Hru vymyslel Vlaada Chvátil, úspěšných českých autorů deskových her je jako šafránu. Hra navíc získala prestižní ocenění Spiel des Jahres za rok 2016. Hra nemá příliš složitá pravidla, vysvětlíte je za pár minut a hned během první hry pochopíte, oč jde. Optimální počet hráčů je 6-8, hraje se ve dvou týmech - červení a modří. Každé kolo hry si tým určí jednoho hráče, který bude hlavní špion a bude podávat zbylým členům týmu nápovědy. Na stůl se vyskládá 5x5 karet se slovy. Slova označují jednotlivé agenty i náhodné kolemjdoucí. Karet se slovy je ve hře dost, navíc jsou kartičky oboustranné. Poté se vytáhne z balíčku "schéma" rozdělení agentů. Béžová políčka znamenají náhodné kolemjdoucí, křížek je černý Petr. Při odhalení tohoto políčka hra okamžitě končí. Těchto schémat je ve hře mno...